Back to Question Center
0

Semalt Ekspertas: dabartinės tendencijos akių sekimo technologijoje

1 answers:

Atsižvelgiant į ankstyvą akių stebėjimo istoriją ir sukurtus gaires,ji išaugo į daugialypę pramonę, kuri palietė daugelį žmoniųlaukai. Norint išsiaiškinti, kas yra akių sekimas, viskas pirmiausia turi būtiapibrėžta.

Julia Вашнева, Klientų sėkmės vadovas Semalt SkaitmeninisPaslaugos suteikia žinių apie naujausias akių stebėjimo technologijų tendencijas, remiantis patirtimi ir patirtimi "CoolTool" , rinkos tyrimų bendrovė.

Akių sekimas gali būti apibrėžiamas kaip akių duomenų rinkinys. Duomenys renkamiper nepažeidžiančius įrenginius, tokius kaip nuotolinis ar galinis stebėjimo takas. TheNepažeidžiamas įrenginys naudoja fotoaparatą, taip pat infraraudonųjų spindulių šviesos šaltinį. Thešviesos šaltinis yra nukreiptas į akį, nes fotoaparatas seka ir įrašo akisypatybės (pvz., mokinio skersmuo, mirksėjimo dažnis, sukimosi judesiai). Apibendrintasduomenys kaupiami pagal akių sekimo analizės programinę įrangą ir analizuojami rezultatai .

Akių sekimo programinė įranga šiuo metu naudojama vartotojų rinkodaroje ir pakuotėsemoksliniai, akademiniai, medicininiai ir elgsenos psichologiniai tyrimai, taip pat žmonėsveiksniai inžinerijos ir žaidimų modeliavimo tyrimai ir taikymas. Kaip mokslininkairasti naujus taikymo būdus akių sekimui, laukas labai išplečiamas.Netgi kariuomenė naudojo akių sekimo šalmus kovos pilotamssudėtingi aukštyn ekranai (HUD) taktiniam pranašumui.

Kalbant apie akių sekimą, svarbu suprasti keturias pagrindinesakių judesių tipai, kurie yra akių stebėjimo technologijos pagrindas:

  • Sakadai..Jie laikomi labai greitu akies judesiu, kuris staiga pakintafiksavimo taškas. Jie gali būti nedideli judesiai per skaitymo arba didelius judesiuskai žiūri į visą kambarį. Paprastai jie yra grįžtamojo pobūdžio, tačiautaip pat gali būti iškeltas savanoriškai. Dažniausiai pasakadiniai akių judesiai atsiranda perasmens miego modelius.
  • Smooth Pursuit Movements. Daug lėčiau nei kitos akių judesio formos, SmoothPersekiojimo judėjimas yra savanoriškas sužadinimo judesys pylimai (maža dalistinklainė, kur regėjimo aštrumas yra didžiausias). Asmuo savanoriškasgebėjimas stebėti ar ignoruoti dirgiklius. Yra tokių apmokytų asmenųkurie gali atlikti sklandų važiavimo judėjimą be stimulų (judančių tikslų)
  • .
  • judėjimo tarpusavio ryšys. Skirtingai nuo kitų akių judesių, tuo tarpu abi akys judatoje pačioje kryptyje, judėjimo tarpusavio ryšys yra disjunkcinis. Kiekvieno matymo linijosakis gali matyti objektą, kuris yra arba uždaras, ar atstumas. Mokinyssusitraukimas taip padidina suvokimo sritį ir sustiprina fovea (tinklainės) įvaizdį.
  • Vestibulo-akiniai judesiai. Kompensacija už galvos judesius, vestibulo-akiųakių judesiai padeda stabilizuoti vizualinius išorinių impulsų vaizdus. Tinklainispaviršius kompensuoja vaizdą "slydimą", nustatant trumpalaikius pokyčius (galvos judesys)taip pakoreguojant korekcinius akių judesius. Kompensacijos koregavimas yragana lėtas, dėl galvos judesių ir jutimo atsako

Kas taiko akių sekimą

Kasdien naudojamos akių sekimo programoskūrybingi nauji būdai. Kai žmogus galvoja apie tai, kiek asmuo kasdien naudojasi akimis, tai nenuostabuši surinkta informacija yra naudinga beveik kiekvienai pramonei. Vienas iš tokių sričių yra rinkos tyrimas.Iš akių stebėjimo tyrimų surinkta informacija buvo naudojama pakuotės dizaino ir reklamos .

Profesionalus sportas naudojo akių stebėjimo technologijas, kurios yra tobulėjančiossportininko veiklos rezultatas, derinant biomechaninius, fiziologinius ir elgesio modeliusduomenys, skirti matavimo priemonei individualiai tobulinti. Elgesio ir neurologijos specialistai naudojo akių sekimo technologijasvertinant skaitymo įgūdžius, disleksiją, variklio funkcionavimą, taip pat klausosir vaizdo apdorojimas. Naudojant ekraninę vizualinę stimuliaciją ir galvos judesįmokslininkai nustatė naujus būdus įvertinti ir vertintidefekto variklio funkcijos, taip pat naudojantis taktiniais požiūriais siekiant pašalinti atskirus trūkumus .

Nauja akių sekimo sritis yra žvilgsniu pagrįsti tyrimai. Tyrėjai vystėsiįrankiai, kurie galiausiai gali pakeisti žmogaus ir kompiuterio sąveiką. Themoksliniai tyrimai orientuojasi į akių naudojimą kompiuterio žymeklio valdymui..VietojNaudodami pelę, džiaugsmo lazdą ar rašydami planšetinį kompiuterį, vartotojas valdys kompiuterio veiksmusper akių judesius ir mirksi.

Tiksliai, kaip akių sekimas veikia bendram laikui, galima paaiškintine taip paprasti terminai. Akių sekimas nuo jo pradžios buvo naudojamas matuotiir įvertina asmens vizualųjį dėmesį. Tokį dėmesį galima išmatuoti keliais būdais, tačiau labiausiai paplitęs yra neužkertamas kelias .

Nepievylus nuotolinio akių sekimas

Neinvazinė nuotolinio akių sekimo pagrindinė samprata yra mokinių centro ragenosatspindys (PCCR). Ši koncepcija naudoja nuotolinio šviesos šaltinį, kad apšviestiakis, kuris sukelia refleksijas ir leidžia kameros įrašymo sistemąsurinkti vaizdo duomenis. Vaizdas, užfiksuotas įrašymo įrenginyje (fotoaparate), identifikuojamasįvairūs atspindžiai tarp mokinių atspindžių ir ragenos. Kai informacijayra užfiksuotas kampinis vektoriaus skaičiavimo lentelė yra naudojama formuoti konkrečią geometrinęatspindintys požymiai, kurie yra žvilgsnio krypties pagrindas .

Priklausomai nuo naudojamos akių rašymo programinės įrangos, žiūrėjimo krypties apskaičiavimasleidžia naudoti įvairius vaizdų apdorojimo algoritmus bei 3D akių modeliusatsižvelgiant į žvilgsnį. Gana paprasta, procesas užfiksuojaakies modelio judesiai, vertinami pagrindiniai akių modelio principai, dėmesys skiriamas taškuižvilgsnio parametrų ir formuoja analizuojamų duomenų rinkinįgalutiniai vartotojo aiškūs duomenys ir rezultatai. Rezultatai gali matuotikas nors sudaro darbuotojo dėmesio spindesį, fiksavimą konkrečiam objektui. IkiToliau paaiškinkite proceso pavyzdį:

  • "Eye tracker" tyrėjas nori nustatyti konkrečius vaizdus kompiuteryje(pvz., parduodamas produktas). Produkte yra identiškų paveikslėliųkompiuterio ekranas su skirtingais variantais (spalva, dydis ir tt). Tyrėjasnori nustatyti, kurie iš vaizdų, į kuriuos orientuojasi kompiuterio naudotojas (kasposūkis galės nustatyti, koks produkto vaizdas yra estetiškai patrauklusvartotojui). "Eye tracker" sistemos procesas apima įrašymo sistemą,projektorius ir sudėtingų algoritmų serija. Iš pradžių projektorius sukuriainfraraudonųjų spindulių šviesos akių vaizdas. Toliau įrašoma kameros įrašymo sistemakeletas didelės raiškos vaizdų vartotojo akių raštu (pvz., iš kuriųekrane rodomi vaizdai, į kuriuos nukreipia vartotojas).
  • Vaizdo apdorojimo algoritmai (konkrečiai, akių sekimo programinė įrangaį vaizdo stebėjimą) nurodo konkrečias vartotojo akies detales ir atspindimodeliai. Galiausiai, remiantis surinkta vaizdo gavimo informacija, programinė įrangaapskaičiuoja akių pozicijas ir žvilgsnius. Šie duomenys yra interpretuojamikokį vaizdą kompiuterio ekrane vartotojas sutelkėdėmesį (taigi tyrėjas gali nustatyti, kurie iš parduodamų produktųkonkreti galutinio vartotojo grupė sutelkė dėmesį į).
  • Kadangi akių stebėjimo technologijų sritis plečiasi į įvairias sritis, gaunami klausimaiapie jo veiksmingumą ir susirūpinimą dėl tikslių duomenų gavimo. Tokiususirūpinimas yra tai, ar mirksi akimirka veikia akių sekimo rezultatus..Kaip mirksi savoakys yra priverstinis veiksmas, paprastai jis negali būti kontroliuojamas. Su linkėjimaisakių stebėjimui, akimirksniu mirksi akių voko ir ragenos akysuždaro. Kadangi akies stebėjimo duomenų rinkimas reikalingas ragenos atspindžio duomenims,galutinių rezultatų analizėje trūkstamus duomenų taškus įtraukiaarba rankiniu būdu ekstrahuojant arba automatiškai ištraukiant akių sekimo programinę įrangą.Nors duomenų ištraukimas gali būti ne 100%, jis yra pakankamai artimas, kad būtų galima gauti tikslius duomenų išvadas.

Dar kyla klausimas, ar galvos judesiai veikia akių sekimąrezultatai? Galvos judėjimas akių sekimo seansu yra vienas veiksnys, kurisgali iškreipti rezultatus, nes tai gali turėti galutinį poveikį žvilgsnio tikslumuiduomenys. Sprendžiant galvos judesio problemą, keli optiniai jutikliai irDuomenų rinkimo kameros centralizuotai yra vartotojo diapazoneviziją, siekiant sukurti "stereo duomenų apdorojimo" tipą, kuris didėjahorizontalus regėjimo diapazonas. Dar kartą, kaip akimirksniu mirksi, akissekimo programinė įranga generuos schemą, į kurią bus atsižvelgtavestibulo-akių (galvos) judesiai ir atitinkamai pakoreguoti galutinius vertimo žodžiu duomenis.Galutinių rezultatų negalima pakoreguoti, jei akių stebėjimo naudotojaspasuko galvą į šoną, pradeda greitą ir greitą galvos judėjimą arbayra iš optinių jutiklių ir fotoaparatų diapazono .

Diskutuojant apie akių stebėjimo technologijas, visada atrodo, kad yra klausimaskyla akių sekimo įrangos tikslumas ir tikslumas (optinisjutikliai, fotoaparatai ir tt), taip pat duomenų interpretavimas (programinė įranga).Šiuos rūpesčius sprendė įvairios akių stebėjimo bendrovėskurie sukūrė matavimo standartus, siekiant užtikrinti geriausią tikslumągalimas. Monokuliarinio tikslumo standartas vienodai tikrina kiekvieną akįnorint nustatyti atskirų akių darbo tikslumą. PriešingaiBinokulinio tikslumo testai, kurie tuo pat metu testuoja abi akis (dažnailaikomas normos santykiu).

Ateities akių sekimas

Aprašymas. Motyvas Tikslus laikomas idealus testavimo būklėkaip pagrindą visų kitų tikslumo rezultatų matavimui. Tikslumas ekstremaliose situacijosežvilgsnio kampai išbando žvilgsnio kampų įtaką, kuri yra pagrindinė jo sudedamoji dalisakių sekimas. Skirtingas apšvietimo tikslumas - tai keturi bandymaiapšvietimo kriterijai, įskaitant įgytą žinią ir fono inversiją(trukdžiai). Keičiamas galvos padėties tikslumas, į kurį atsižvelgiamagalvos judesiai akių sekimo procese. Kiekvienas iš šių individųatliekami bandymų standartai kartu su įrangos kalibravimusiekiant išlaikyti tiksliausius akių stebėjimo rezultatus .

Vis dar yra tie kritikai, kurie kelia susirūpinimą, kad akių sekimas yra tikrasnaujoviškos technologijos. Kritikai kelia baimę, kad technologija galibūti piktnaudžiaujama ir / arba testo rezultatai neteisingai suprantami. Kaip technologijatapo vis sudėtingesnė ir rezultatų labiau apibrėžtaatrodo, kad kritikai yra mažai ir toli nuo jų. Akių sekimo technologija buvonaudojama smegenų sužalojimams ir smegenų pažeidimams aptiktiskaitymo negalia ir labiausiai kiekvienoje įsivaizduojamoje srityje .

Akių sekimo technologijų ateitis jau yra čia..Ląstelinistelefono akių sekimo technologija jau prasidėjo. "Samsung" korporacijapristatė mobiliųjų telefonų liniją, kuri pristabdys priekinį vaizdo įrašąkai vartotojas atrodo. "Samsung" ir kitos mobiliųjų telefonų bendrovės yraįvesti biometrinius diafragmos atpažinimo telefonus, kurie atrakinsVartotojas žiūri į mobiliojo telefono ekraną .

Automobilių pramonė plėtė akisStebėti dėmesio stebėjimo sistemas, kurios gali aptikti vairuotojo mieguistumątaip sumažinant avarijas. Ateityje automobiliuose gali būti akiųmodelio stebėjimo prietaisai, kurie gali peržiūrėti vairavimo modeliusvairuotojas ir jo aplinka (lietaus pamušalas, sniego sąlygos ir kt.).Akių sekimo technologija buvo pristatyta virtualios realybės žaidimų pasauliui.VR sistemos naudoja šią technologiją, kad įkvėptų objektus akių judesiais.Medicinos srityje bus sudarytos sąlygos stebėti akisnustatyti pradinius insulto ar traukulių požymius .

Yra daug problemų, susijusių su akių sekimo technologijomisnes jis perkelia į kasdienę gyvenimo dalį. Akių sekimo atpažinimasprograminė įranga vis tiek turi skirtis nuo paprastos akiesjudėjimas (išsiblaškymas prieš ketinimus). Kiti svarstymaiapima regėjimo skirtumus, akių deformacijas ir blaškymo atvejus. Kaip akisStebėjimo stebėjimo įranga naudoja infraraudonųjų spindulių pluošto poveikįakis, nebuvo pakankamai galutinių ilgalaikių ar pasikartojančių poveikių žalingo poveikio tyrimų .

Pvz., "Semalt" skaitmeninės paslaugos mes glaudžiai bendradarbiaujame "CoolTool" rinkos tyrimų bendrovė, kuri visapusiškai matostebėjimo technologija kartu su kitais klientų elgsenos sekimo būdaissudėtingiems rinkodaros tyrimams. Iš tikrųjų ši bendrovė turipuikios švino kartos ir didelės paklausos daugiausia dėl interesųžiūrovų į technologiją. Iš tikrųjų, akių sekimas leidžia jumspatikrinti konkrečias reakcijas į jūsų rinkodaros aspektus,kuris skiriasi nuo tradicinių vartotojų apklausų. Tai sukelia aDidelis akių stebėjimo technologijų populiarumas rinkodaros srityjeir ši tendencija auga .

Apibendrinant, akių sekimo technologijayra čia likti. Ši technologija yra integruojama į mūsų kasdienį gyvenimą, todėl ją priimameatrodo plačiai paplitęs. Kai tik vyksta pokyčiai ir patobulinimai, akių stebėjimastoliau tobulins naudojimosi technologijas, skirtas automatiniams įprastiniams įrenginiams irmedicininių ir (arba) psichologinių nuovargių nustatymas (ir tai yra tik pradžia)akių sekimo technologijos ateitis neapsiriboja vien individualaus tyrėjo vaizduotė,jo praktinis pritaikymas mūsų gyvenime yra beribis Source .

November 27, 2017